Die Pony Express Nasionale Historiese roete is 'n Verenigde State se nasionale historiese roete herdenking van die posdiensroete deur die Ou Weste, tussen St. Joseph, Missouri en San Francisco, Kalifornië, vanaf 3 April 1860 tot Oktober 1861. Dit was 'n verstommende feit dat 'n brief binne slegs tien dae oor die roete van 1,800 myl afgelewer kon word.
Verstaan
Dit is in 1859 gestig as die Leavenworth en Pike's Peak Express Company van 1859. In 1860 word die maatskappy die Central Overland California en Pikes Peak Express Company, gestig deur William H. Russell, Alexander Majors en William B. Waddell. Net so vinnig as wat 'n jong ruiter 'n roete oor die helfte van die vasteland gebaan het, het die tegnologie die weë van 'n perderuiter vervang. Die telegraaf kon dieselfde, vinniger en goedkoper, doen. En teen 1869 het 'n transkontinentale spoorweg dit moontlik gemaak om goedere van enige gewig vinnig te stuur.
Reis langs die Pony Express National Historic Trail word grootliks gedoen vir die historiese begrip van die verlede; daar is egter baie redes waarom u die roete moet besoek. Eerstens is natuurlik die leer van die Pony Express. Tweedens is die parallelle verhale van die Oregon-roete, Kaliforniese roete, en Mormoonroete. Uiteindelik neem u reise u saam met die mees asemrowende natuurskoon in die Verenigde State. Hierdie reisplan fokus op die Pony Express, maar sal raak as dit nodig is.
Berei voor
Kry eers kaarte. Die moderne Interstate-stelsel neem u nie langs die roetes nie; Interstate is ontwerp vir spoed en doeltreffendheid, maar die Pony Express-roete is ontwerp vir 'n ander soort doeltreffendheid. Die doeltreffendheid was gebaseer op die wiel - nie weer herskep nie -.
Soos vroeër genoem, gaan drie paaie in dieselfde algemene rigting as die Pony Express, en die Pony Express het gebruik gemaak van gevestigde roetes om uitgawes laag te hou.
Terwyl u van die interstaat af reis, moet u u hou. Die ergste ding wat die grootste deel van die roete kan gebeur, is om om te draai en om agteruit te spoor om op die regte manier terug te kom.
Gaan in
Ry
Hierdie reisplan bespreek 'n reisroete van Missouri na Kalifornië. Die mees logiese roete begin in Missouri en reis na die weste.
Bestemmings
Langs die roete kan monumente, merkers, museums en historiese geboue gevind word.
Missouri
- 1 National Frontier Trails Museum, 318 Wes-Stille Oseaan, Onafhanklikheid, ☏ 1 816 325-7575. Alhoewel dit nie direk op die roete is nie, is dit 'n wonderlike plek om te besoek om perspektief te kry op die historiese landskap as u met die reis in die Kansas City-omgewing begin.
Missouri is bekend vir 'n paar Amerikaanse presidente. Terwyl hier in Onafhanklikheid, kan u die huis van president Harry S. Truman sien.
Saint Joseph
- 2 Pony Express Museum, 914 Penn St, St Joseph, ☏ 1 816-279-5059, tolvry: 1-800-530-5930, faks: 1 816-233-9370. Mrt-Nov: M-Sa 09: 00-17: 00, so 11: 00-16: 00; Des-Feb: M-Sa 09: 00-16: 00, So 11: 00-16: 00. Die Pony Express Museum is 'n vervoermuseum in Saint Joseph, Missouri, wat die geskiedenis van die Pony Express, die eerste vinnige poslyn oor die Noord-Amerikaanse kontinent van die Missouri-rivier tot by die Stille Oseaan-kus, dokumenteer. Volwasse $ 6, senior $ 5, student $ 3, onder 6 Gratis.
- 3 Patee-huis.
Kansas
Iowa
Nebraska
- 5 Rock Creek-stasie, Fairbury.
- 6 Kaliforniese heuwel, Brule.
- 7 Ash Hollow State Park, Lewellen.
- 8 Scotts Bluff Nasionale Monument/ Mitchellpas, Gering.
- 9 Chimney Rock Nasionale Historiese Gebied, Bridgeport, tolvry: 1 308-586-2581. Daagliks 09: 00-17: 00. Volwassenes $ 3, NPS Pass-kaarthouers $ 2, kinders gratis.
Colorado
Wyoming
- 10 Fort Laramie NHS / Bedlam Ruts, Fort Laramie.
- 11 Registreer Cliff & Sand Point Station, Guernsey.
- Avenue of Rocks, op Poison Spider Road wes van Casper.
- 12 Onafhanklikheidsrock, aan die Sweetwaterrivier.
- Duiwelspoort, aan die Sweetwaterrivier. 'N Kort staptog.
- Suidpas, Suidpas naby Suidpas. 'N Kort staptog.
- Klein Emigrasie Canyon. Little Emigration Canyon: Mormon Flat tot Big Mountain, 4 km 4x4 en perdetoegang (uitgebreide roetesegmente).
- Oregon Trail Road. Oregon Trail Road: Mills, WY tot WYO-220 net noord van Independence Rock, 41,5 myl (Long Hike (toegang tot uitgebreide roetesegmente))
- Suidpas-segment. South Pass-segment: Independence Rock to Parting of the Ways, 125 myl (Long Hike (toegang tot uitgebreide roetesegmente)); Afskeid van die maniere: einde van die South Pass-segment
- Fort Bridger na Muddy Creek. Fort Bridger tot Muddy Creek: ongeveer 14 km (Long Hike (toegang tot uitgebreide roetesegmente))
- 13 Nasionale Historiese Trails Interpretatiewe Sentrum, Casper.
Utah
- BLM Backcountry Byway. Van Fairfield tot Ibapah: 133 miles (Long Hike (toegang tot uitgebreide roetesegmente))
- 14 Camp Floyd State Park Museum.
Nevada
- 15 Fort Churchill State Historiese Park, Silver Springs. Die fort het vroeë setlaars en Pony Express-posbeskermings beskerm, en word nou onderhou in 'n toestand van gearresteerde verval.
Kalifornië
- 16 B. F. Hastingsgebou (Pony Express Terminus), 1006 2nd St, Sacramento. Was die westelike eindpunt van die Pony Express. Die gebou is 'n nasionale historiese baken en bevat nou die stad se besoekersentrum.
- Besoekersentrum, 1002 2de St., ☏ 1 916-808-7644. Uitstekende beginpunt vir uitstappies deur die Sacramento-streek. vry.